O mnie

Witam,

Jestem Ula i jestem studentką dietetyki ze specjalizacją dietetyka kliniczna. Od wielu lat pasjonuje mnie zagadnienie jakim jest wpływ substancji odżywczych na nasz organizm. Niebywałą dla mnie rzeczą było odkrycie tego jak bardzo zmienił się mój organizm tj moje samopoczucie i sylwetka od kiedy zaczęłam dokonywać świadomych wyborów żywieniowych , nie kierując się tylko zasadą , że jem dla przyjemności.

Wraz z powolną zmianą mojej diety, zaczęłam z ciekawości zgłębiać znaczenie jakie ma dla mojego organizmu wielu substancji. Pamiętam jak wielkim zaskoczeniem był dla mnie fakt, że każdy poszczególny składnik pokarmu odbywa w naszym ciele swoją drogę- szlak, którym wędruje po całym odcinku naszych jelit dokonując w nim niebywałych zmian , uczestnicząc w wielu procesach mających na celu odżywienie każdej komórki w naszym organizmie.

Zafascynowana postanowiłam kształcić się w tym kierunku. Chciałam dowiedzieć się absolutnie wszystkiego na temat tego jak mogłabym zmienić czyjąś dietę , tylko  po to (i aż) , żeby mógł  poczuć się tak dobrze ze sobą jak czułam się wówczas ja.

Pomimo wielu szkoleń , konferencji , oraz zdobytych certyfikatów – wciąż się uczę, a największą nauką jest dla mnie praktyka z pacjentem. Pokazuje ona, że każdy z nas jest inny i że problem w naszych nawykach żywieniowych sięga głębiej niż nasza nieświadomość jak jeść , czy nasze zwykłe lenistwo.

Większość moich pacjentów to kobiety: młode, starsze, zdrowe, chore. Wszystkie je łączył wspólny czynnik, którym był nieustanny stres wynikający z nadmiaru obowiązków, oraz ciągłego niezadowolenia z samych siebie. Wszystkie były przemęczone, z bólami głowy, brzucha, osłabione. Wszystkie miały dokładnie te same objawy. Dietoterapia była dla nich , tak jak kiedyś dla mnie, początkiem do większych zmian.

Ta codzienna praktyka uczy mnie , że zmiana  diety to dla wielu początek do zmiany całego życia.

Uczy nie tylko jak jeść , ale jest startem do zmian w każdej dziedzinie życia. Jest prowokacją do przewartościowania , często nieistotnych rzeczy. Tak było u mnie. I mam nadzieję, że i tak będzie u Ciebie.

Pracuję na programie do układania diet kcalmar.pro

Większość dotychczasowych szkoleń realizowałam przy współpracy z wydawnictwem Forum Media Polska Sp. z o.o.